Największe ligi europejskie, czyli pożywka dla kibiców piłkarskich

Piłkarskie rozgrywki łączą wszystkich kibiców na całym świecie w tym również Polaków. Na co dzień emocjonujemy się naszą rodzimą ligą, czyli Polską Ekstraklasą, lecz kiedy przychodzi weekend, nasze oczy skierowane również są na inne potęgi europejskie jak liga Angielska, Hiszpańska, czy Włoska. Najwięksi giganci futbolu co tydzień mierzą się ze sobą, aby walczyć o najwyższe trofea, a wierna rzesza kibiców na całym świecie dopinguje swoich idoli zarówno na stadionie, jak i również przed telewizorami.

Gran Derbi – legendarny pojedynek Hiszpańskich gigantów

Gran Derbi to zwrot, którego nie trzeba tłumaczyć praktycznie żadnemu kibicowi piłki nożnej na świecie. Pojedynki FC Barcelony z Realem Madryt zawsze wzbudzają mnóstwo emocji oraz niejednokrotnie kontrowersji. Kiedy te dwie drużyny stają ze sobą w szranki, czy to w rozgrywkach ligowych, pucharowych, czy europejskich – oczy całego piłkarskiego świata przez 2 godziny zwrócone są właśnie na ten spektakl. Koszulka fc barcelona i koszulka Realu Madryt to atrybuty, które posiada w swoich domach całkiem spore grono kibiców tychże drużyn. Choć pojedynki Gran Derbi często obfitują w gole oraz nieopisywalne emocje – niestety takich spotkań w sezonie jest bardzo mało, Może między innymi dlatego są tak bardzo pożądane i cenione przez kibiców piłkarskich.

Liga Angielska, czyli pretendent do najlepszej ligi świata

Choć w Polsce w żartobliwy sposób mówi się, że najlepszą ligą świata jest Ekstraklasa, tak na świecie pretendentów do prawdziwego tytułu najlepszej ligi jest kilku. Liga Angielska, Hiszpańska, Włoska, Niemiecka, czy Francuska – co tydzień walczą o powyższe miano. Wśród kibiców jednak panuje zgodna wersja, że najlepszymi ligami zdecydowanie są Angielska Premier League oraz Hiszpańska La Liga. Która z nich jednak jest najlepsza? To pytanie, które dzieli kibiców od lat, a najwięksi sympatycy klubów Angielskich oraz Hiszpańskich spierają się o to przy każdej możliwej okazji. Miejscem, które zdecydowanie jest w stanie wykluczyć wszelkie spory – są rzecz jasna rozgrywki Ligi Mistrzów, w której najlepsze europejskie zespoły mierzą się ze sobą, aby rywalizować o najważniejsze klubowe trofeum, czyli puchar ligi mistrzów. Choć przez długie lata to kluby Hiszpańskie wiodły prym w tych rozgrywkach, tak ostatnimi laty można zaobserwować wzmożoną aktywność klubów z Premier League, które systematycznie meldują się w wielkim finale. Jednak finały również trzeba umieć wygrywać, co dobitnie pokazał w ubiegłym roku Real Madryt, który pokonał Liverpool 1:0

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *